Śmieci ciut tańsze

Dobra informacja dla mieszkańców gminy Siennica Różana, zwłaszcza tych niezamożnych. Rada gminy zmniejszyła opłaty za odbiór i wywóz śmieci. Rodziny o niskich dochodach i korzystający z kompostownika zapłacą miesięcznie 12 za od osoby.

W piątek 24 września w Siennicy Różanej odbyła się sesja rady gminy. Radni podjęli bardzo ważną dla mieszkańców uchwałę, mianowicie obniżyli stawki za odbiór i wywóz śmieci dla rodzin w nie najlepszej sytuacji materialnej.

Obecnie podstawowa stawka tzw. podatku śmieciowego w gminie Siennica Różana wynosi 17 zł za osobę. Rodziny, które korzystają z kompostownika i nie oddają wszystkich frakcji, z automatu płacą o 2 zł mniej. Radni dodatkowo postanowili obniżyć opłatę rodzinom o niskich dochodach. Tam, gdzie dochód na jedną osobę nie przekroczy kwoty uprawniającej do świadczeń z pomocy społecznej, stawka za odbiór i wywóz śmieci będzie jeszcze o 3 zł niższa. Jak tłumaczył na sesji wójt gminy Siennica Różana, Leszek Proskura, rodziny posiadające kompostownik i mające trudną sytuację finansową, zapłacą za śmieci 12 zł miesięcznie za osobę. Z kolei te, które nie mają kompostownika, 14 zł.

Właściciele nieruchomości, którzy spełniają kryteria nowej uchwały, by skorzystać z obniżek, muszą złożyć nowe deklaracje śmieciowe. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here