Śmieci pod kluczem

Przy kilku miejskich ulicach ekipy remontowe właśnie utwardzają miejsca pod kontenery. Takie rozwiązanie ma między innymi uniemożliwić podrzucanie śmieci.
Mieszkańcy i pracownicy służb odbierających odpady już od dłuższego czasu zwracali się do miejskich urzędników o utwardzenie placów, na których są ustawione kontenery dla śmieci. Mieszkańcy narzekali na nieporządek i problemy z dostępem do pojemników, zwłaszcza po deszczu. Przedstawiciele ratusza postanowili więc na początek utwardzić place przy kilku miejskich ulicach. Ekipy budowlane pojawiły się m.in. przy ul. Polnej, Słowackiego, Kopernika, Króla Pole i Turystycznej.
– Jest to praktyczne rozwiązanie, które zapewni estetykę miejsca, a także wygodę lokatorom i odpowiednim służbom porządkowym odpowiedzialnym za wywóz śmieci – mówi Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. – Dlatego wykonujemy podbudowę, utwardzamy i brukujemy teren w miejscach, gdzie jest on naszą własnością.
Przedstawiciele ratusza zwracają również uwagę, że po utwardzeniu placów można również trzymać kontenery „pod kluczem”.

– Takie działania mogą zapobiec chociażby podrzucaniu śmieci – mówi Andrzej Radek. – Ponadto na pewno pomogą w prowadzeniu selektywnej zbiórki odpadów. W przyszłości będziemy chcieli przeprowadzać kontrole, więc warto przyjrzeć się takiemu rozwiązaniu.
Przedstawiciele ratusza tłumaczą, że utwardzone placyki na kontenery najprawdopodobniej pojawią się także w innych częściach Świdnika. Na pewno zostanie wybrukowany teren obok budynku socjalnego przy ul. Jaworowej 14. Urzędnicy negocjują również ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Świdniku utwardzenie placu przy ul. Wyspiańskiego 14.
(kal)