Śmiertelna czołówka

Tragiczny wypadek w Świdniku na al. Jana Pawła II wydarzył się we wtorek

Sześciu rannych i jedna ofiara śmiertelna to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło w Świdniku na al. Jana Pawła II. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura i policja.


W ubiegły wtorek (8 września), przed godz. 6 rano, na al. Jana Pawła II w Świdniku doszło do zderzenia busa z autem dostawczym (oba marki Iveco).

Jak ustalili policjanci, poruszający się od strony Świdnika bus, którym podróżował 37-letni kierowca oraz pięciu pasażerów, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka dostawczakiem.

Za jego kierownicą siedział 30-letni obywatel Ukrainy; oprócz niego w aucie nie było żadnych osób.

– Niestety w wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł jeden z pasażerów busa – 59-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego – informowała podkom. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Na miejscu interweniowały załogi pogotowia ratunkowego oraz strażacy, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyciągali poszkodowanych z aut. Pozostali pasażerowie oraz kierowcy zostali przetransportowani karetkami do szpitali. Niektórzy z nich odnieśli poważne obrażenia.

Dokładne okoliczności i przyczynę zdarzenia bada świdnicka prokuratura. – Na miejscu wypadku oprócz prokuratora pracował również biegły lekarz sądowy oraz biegły z zakresu techniki samochodowej. Ich opinie, zwłaszcza biegłego samochodowego, pozwolą odpowiedzieć na pytanie o przyczynę zdarzenia – mówi Marcin Nosowski, szef Prokuratury Rejonowej w Świdniku.

Z powodu wypadku al. Jana Pawła II przez wiele godzin była zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy. Od kierujących już w szpitalu pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i innych substancji. Najprawdopodobniej obaj byli trzeźwi. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here