Śmiertelne żniwo koronawirusa

Aż dziesięciu mieszkańców powiatu włodawskiego zmarło z powodu zakażenia koronawirusem. Sytuacja jest już dramatyczna, bo tylko w sobotę (31 października) wirusa wykryto u 95 kolejnych osób. Wiele z nich to schorowani pensjonariusze DPS-u w Różance.

Już mało kto w powiecie odważa się głośno podważać istnienie pandemii. Trudno się temu dziwić, skoro liczby są zatrważające. Ta główna i najbardziej przerażająca to oczywiście liczba zgonów w związku z Covid-19. Do soboty (31 października) aż 10 osób z powiatu włodawskiego zmarło na koronawirusa (w o wiele większym powiecie chełmskim liczba ofiar pandemii wciąż wynosi jeden).

Co więcej, nic nie wskazuje na to, by sytuacja szybko uległa poprawie. Przeciwnie, należy spodziewać się kolejnych ofiar, bo koronawirus wdarł się do najbardziej czułych i podatnych na jego skutki miejsc, czyli do szpitali i Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance. Jedynym pozytywnym aspektem aktualnej sytuacji (i ile w ogóle o takim można mówić) jest fakt, że żadna z dotychczasowych ofiar pandemii nie była ani młoda, ani zdrowa.

Wszystkie zmarłe osoby były już w sędziwym wieku i wszystkie miały tzw. choroby towarzyszące, choć akurat to nie jest żadnym pocieszeniem dla ich najbliższych, bo śmierć to śmierć i zawsze wyzwala ogromne emocje, których zapewne można by było uniknąć, gdyby nie śmiercionośny wirus. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here