Śmietnisko przy Hryniewicza

Mieszkańcy centrum miasta i osiedla Brzeziny są oburzeni stałym widokiem śmieci walających się wokół kontenerów przy ul. Hryniewicza.


– Administracja osiedla powinna postawić tu zamkniętą wiatę na kontenery i udostępnić ją wyłącznie mieszkańcom osiedla. A tak obcy podrzucają tam śmieci, które nie mieszczą się w pojemnikach, a ptactwo roznosi odpady po na pobliskie parkingi i trawniki – poskarżyli się nam mieszkańcy osiedla, na dowód dołączając zdjęcia zrobione w zeszłą niedzielę.

Problem zgłosiliśmy do ratusza. – Możliwe, że wydalibyśmy zgodę na ustawienie tam wiaty, ale sama wiata raczej nie rozwiązałaby problemu, bo w kilku innych miejscach, gdzie wiaty stoją, też porozrzucane są odpady – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. – Na razie przeprowadziłem rozmowę z zarządcami stojących przy ul. Hryniewicza kontenerów i poinformowałem ich, że jeśli nie zadbają o porządek wokół nich, to pojemniki całkowicie zostaną stamtąd zabrane. Zobaczymy, czy coś to da.

O sprawie rozmawialiśmy też ze strażnikami miejskimi.

– Za zaśmiecanie grozi mandat do 500 złotych, ale by ukarać sprawcę, trzeba by go przyłapać na gorącym uczynku albo mieć dowód, że to właśnie on podrzucił odpady, ale to nie jest takie proste – tłumaczy Janusz Wójtowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdniku. jn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here