Soczyński nokautuje w Gniewie!

Michał Soczyński, pochodzący z Dorohuska wychowanek MKS II LO Chełm, obecnie pięściarz Starej Szkoły Boksu w Lublinie, ma za sobą drugi występ na zawodowym ringu. Podczas Gali Queensberry Polska znokautował już w pierwszej rundzie Michała Czykiela! To drugie zawodowe zwycięstwo Soczyńskiego!

Michał Czykiel miał być rywalem Michała Soczyńskiego w jego pierwszej zawodowej walce, która odbyła się w listopadzie minionego roku. Z powodu kontuzji Czykiela Soczyński ostatecznie skrzyżował rękawice z Piotrem Rzymanem, wygrywając z nim na punkty.
W ubiegły piątek 5 marca na zamku w Gniewie odbyła się druga Gala Queensberry Polska, w której Michał Soczyński zmierzył się właśnie z Czykielem, w kategorii junior półciężkiej. Zakontraktowany na cztery rundy pojedynek trwał jednak bardzo krótko.

Wychowanek MKS II LO już w pierwszej rundzie trzykrotnie posłał rywala na deski. Po trzecim razie sędzia ringowy przerwał pojedynek, ogłaszając zwycięstwo Soczyńskiego przez techniczny nokaut.

Dla Michała Soczyńskiego jest to druga wygrana na zawodowym ringu. Do walki przygotowywał się pod okiem lubelskiego szkoleniowca, Władysława Maciejewskiego.(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here