Soczyński nokautuje!

Michał Soczyński, wychowanek MKS II LO, pochodzący z Dorohuska pięściarz, jest wciąż niepokonany na zawodowym ringu. Podczas gali Tymex Boxing Night w Puławach walczący w barwach Queensberry Polska zawodnik odniósł piąte z rzędu zwycięstwo w profesjonalnej karierze.


Rywalem popularnego „Soczka” był Czech Alessandro Jandejsek, który do tej pory w zawodowym ringu stoczył pięć walk, z czego cztery wygrał, jedną przegrał. Michał Soczyński, jak zawsze, bardzo poważnie potraktował swojego rywala. Do tej walki przygotowywał się w Hiszpanii pod okiem dwukrotnego Trenera Roku w świecie boksu, Gabriela Sarmiento oraz Rickiego Pow, przedstawiciela organizacji WBC. W sali treningowej w miejscowości Elche, odbył wspólne treningi z niekwestionowanym mistrzem Kiko Martinezem! Wszystko to było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu promotora grupy Queensberry Polska – Mariusza Krawczyńskiego.

Jak się okazało na ringu w Puławach przygotowania w Hiszpanii opłaciły się. Soczyński stoczył bardzo dobry pojedynek, zakończony już w drugiej rundzie. Wychowanek MKS II LO znokautował swojego przeciwnika, a zaraz po walce w social mediach Tymex Boxing Night pojawił się taki oto wpis: „Szybka i precyzyjna robota w wykonaniu z pewnością jednego z największych aktualnie talentów boksu zawodowego. Michał Soczyński wygrywa przez nokaut. Gratulacje”.

Soczyński po raz kolejny potwierdził, że ciężką pracą na treningach można spełniać swoje marzenia, realizować wytyczone cele. Popularny „Soczek” chce jak najwięcej ugrać w zawodowym ringu, ale z całą pewnością będzie też dążył do realizacji swojego wielkiego marzenia, jakim jest udział w igrzyskach olimpijskich. (s)