Soczyński powalczy o piąte zwycięstwo!

Już 5 marca, mający cztery wygrane na zawodowym ringu Michał Soczyński, pochodzący z Dorohuska, były zawodnik nieistniejącego już MKS II LO Chełm, stoczy swoją piątą profesjonalną walkę. Na Gali Tymex Boxing Night w Dzierżoniowie Soczyński zmierzy się z Adamem Kolarikiem. Transmisja w TVP Sport.


Michał Soczyński postawił na zawodowy boks i jak do tej pory odnosi same sukcesy. Podczas bokserskiej gali na zamku w Gniewie, w marcu 2020 roku, efektownie i szybko pokonał Michała Czykiela. Wcześniej w tym samym miejscu zwyciężył Piotra Rzymana. Dwie kolejne wygrane odniósł w Anglii, jedną błyskotliwą, drugą nieco wymęczoną. Po roku Soczyński wraca na polski ring.

Dzięki współpracy jego promotora, Mariusza Krawczyńskiego z Queensberry Polska z szefem Tymexu Mariuszem Grabowski, były pięściarz MKS II LO wystąpi na Gali Tymex Boxing Night 20., która 5 marca odbędzie się w Dzierżoniowie. Jego rywalem będzie Czech Adam Kolarik, który na zawodowym ringu odniósł do tej pory dwa zwycięstwa i oba przez KO.

– W boksie olimpijskim miałem kilku rywali z Czech i nigdy nie przegrałem. Mam nadzieję, że tamtejsi znawcy pięściarstwa zapamiętali nazwisko Soczyński, bo wygrałem prestiżowy turniej w Pradze, gdzie pokonałem trzech przeciwników, a na Pucharze Branderburgii w Niemczech znokautowałem kolejnego z Czechów.

Do walki z Kolarikiem podejdę z szacunkiem, ale i jednoznacznym nastawieniem. Przygotowuję się na maksa, by wykonać swoją pracę i pokazać się na gali telewizyjnej – powiedział dla portalu bokser.org Michał Soczyński, przygotowujący się do walki w Starej Szkole Boksu w Lublinie pod okiem fachowca, Władysława Maciejewskiego.

Soczyński to były mistrz Polski wagi ciężkiej i brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów. Ewentualne zwycięstwo w Dzierżoniowie może otworzyć przed nim drzwi do pojedynków z bardziej uznanymi pięściarzami. Transmisję z Gali przeprowadzi TVP Sport. (d)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here