Soczyński – zawodowiec!

Pochodzący z Dorohuska Michał Soczyński zanotował udany debiut na zawodowym ringu. Podczas Gali Queensberry, rozgrywanej na zamku w Gniewie, były pięściarz MKS II LO Chełm, a obecnie Paco Lublin, nie dał żadnych szans bardziej doświadczonemu i starszemu od siebie Piotrowi Rzymanowi. Soczyński wygrał jednogłośną decyzją sędziów.


Michał Soczyński, jak już pisaliśmy, kilka miesięcy temu podpisał zawodowy kontrakt z debiutującą w Polsce organizacją Queensberry. W ubiegłą sobotę 21 bm. stoczył swoją pierwszą w karierze profesjonalną walkę, w kategorii junior półciężkiej. Jego rywalem miał być Michał Czykiel z Karlina, ale w ostatniej chwili doszło do zmiany przeciwnika. Na przeciwko Soczyńskiego w ringu ostatecznie stanął Piotr Rzyman, który dotąd stoczył sześć zawodowych pojedynków, dwa wygrywając i cztery przegrywając.

Dzień przed walką odbyło się ważenie zawodników. Soczyński okazał się o 2,5 kg lżejszy od swojego przeciwnika, który ważył 92,7 kg. Pojedynek, zakontraktowany na cztery rundy, mógł się podobać. Soczyński od samego początku przystąpił do zdecydowanych ataków, jednocześnie uważając na kontry ze strony rywala. Ciosy byłego zawodnika MKS II LO Chełm były niezwykle mocne i co najważniejsze celny.

Rzyman w zasadzie tylko bronił się i przyjmował kolejne uderzenie. Nokaut wisiał w powietrzu, ale ostatecznie rywal Soczyńskiego wytrzymał do ostatniego gongu. Walkę kończył zakrwawiony i mocno poobijany. Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, kto w tym pojedynku zasłużył na zwycięstwo i przyznali Soczyńskiemu jednogłośną wygraną 39:35, 39:36, 39:36. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here