Soczyński znów w ringu

Kolejny pojedynek w zawodowym ringu stoczy Michał Soczyński, pochodzący z Dorohuska wychowanek MKS II LO Chełm, od ponad roku walczący dla Queensberry Polska. 18 listopada w Puławach wystąpi podczas Gali Boxing Night Fight Club. Jego rywalem będzie urodzony we Włoszech… Czech Alessandro Jandejsek.


Michał Soczyński w zawodowym ringu ma na koncie cztery zwycięstwa, z czego jedno przez KO. Jego przeciwnik, Czech Alessandro Jandejsek, także wygrał czterokrotnie, ale za każdym razem zwyciężał przez KO. Ma też jedną porażkę. Obaj pięściarze skrzyżują rękawice podczas Gali Boxing Night Fight Club, która odbędzie się 18 listopad br. w Puławach.

Od ostatniej walki Michała Soczyńskiego, wychowanka MKS II LO Chełm, upłynęły dwa miesiące. W Radomsku popularny „Soczek” rozprawił się z bardzo silnym Słowakiem Adrianem Valentinem, który do pojedynku z Soczyńskim nie zaznał goryczy porażki. Mimo że rywal był wyżej notowany w rankingu od Soczyńskiego, pochodzący z Dorohuska pięściarz był zdecydowanie lepszy i wygrał pewnie na punkty.

Z początkiem października Michał Soczyński, który w zawodowym ringu robi niesamowite postępy, rozpoczął treningi w Hiszpanii pod okiem dwukrotnego Trenera Roku w świecie boksu – Gabriela Sarmiento oraz Rickiego Pow – przedstawiciela organizacji WBC. W sali treningowej w miejscowości Elche odbył wspólne treningi z niekwestionowanym mistrzem Kiko Martinezem. Wszystko to było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu promotora grupy Queensberry Polska – Mariusza Krawczyńskiego.

Przypomnijmy, że Soczyński karierę w zawodowym boksie rozpoczął od zwycięstw nad Piotrem Rzymianem i Michałem Czykielem. Następnie odniósł dwie wygrane na Wyspach Brytyjskich, gdzie rozbił Matta Sena oraz Aloysa Youmbi. Soczyński kolejną walkę stoczył w marcu br., kiedy pokonał na punkty Adama Kolarika. W tym pojedynku doznał jednak kontuzji nogi, która wyłączyła go na pewien czas z treningów. (s)