Soczyński zwycięzcą Plebiscytu PWR

Michał Soczyński nie zapomina o kibicach z Dorohuska, Chełma oraz Lublina. Za pośrednictwem „Nowego Tygodnia” serdecznie pozdrawia sympatyków pięściarstwa i zaprasza na kolejną walkę.

Pochodzący z Dorohuska Michał Soczyński, wychowanek MKS II LO Chełm i trenera Józefa Radziewicza został wybrany najbardziej perspektywicznym polskim pięściarzem zawodowym 2022 roku w Plebiscycie PWR.


Ubiegły rok był bardzo udany dla „Soczka”. 24-latek, który na zawodowym ringu zdebiutował pod koniec lipca 2021 r., pokonując na Wembley Arena przez TKO już w 1. rundzie Matta Sena (5-3-0), a cztery miesiące później na punkty Aloysa Youmbi (2-1-0), do swojego dorobku w 2022 r. dopisał kolejne trzy wygrane. 5 marca uporał się Dzierżoniowie z Adamem Kolarikiem (2-0-0), 17 września w Radomsku z Adrianem Valentinem (4-0-0), a 18 listopada w puławskiej Grupa Azoty Arena już w drugiej rundzie z Alessandro Jandejska (4-2, 4 KO).

Wygrane Soczyńskiego, a także styl w jakich je odniósł, zwróciły uwagę plebiscytowej kapituły, którą tworzyli przedstawiciele PWR oraz zaproszeni goście: Maciej Miszkiń, który do niedawna na stałe brał udział w projekcie PWR oraz dwójka najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy pięściarskich w Polsce, Janusz Pindera oraz Andrzej Kostyra.

– To dla mnie wielkie wyróżnienie i dodatkowa motywacja do jeszcze większej pracy – komentuje tygodnikowi otrzymaną nagrodę Michał Soczyński, który już w sobotę udał się do Hiszpanii, by przygotowywać się do kolejnego pojedynku.

Przypomnijmy! Soczyński, który do 2025 roku ma ważny kontrakt z grupą Queensberry Polska dzięki promotowowi Mariuszowi Krawczyńskiemu od połowy października 2022 roku trenuje w hiszpańskim Elche pod okiem Gabriela Sarmiento, argentyńskiego szkoleniowca, który doprowadził kilku zawodników do mistrzostwa m.in. Sergio Martineza w aż trzech kategoriach wagowych.

– Sergio Martinez był również wybrany najlepszym zawodnikiem świata bez podziału na kategorie obok takich zawodników jak Many Pacquiao i Floyd Maywather. Dzięki temu Gabriel Sarmiento został wybrany przez organizację WBC najlepszym trenerem świata! – mówi Soczyński, dodając że trenowanie z najlepszymi na świecie to wielkie wyróżnienie i szansa rozwoju jego sportowej kariery.

Pierwszy pojedynek w 2023 roku 24-latek z Dorohuska, który w rankingu boxrec w kategorii cruiser zajmuje już 55. na świecie na 1153 ujętych w zestawieniu bokserów, stoczy najprawdopodobniej w pierwszej połowie marca. (bas)