Sołectwa się popisały

„Skończone żniwa, napijmy się piwa”, „Posprzątałeś z pola chłopie, czas pomyśleć o urlopie” czy „Nakarm kury, nakarm świnki i jedziemy na dożynki”. M.in. takie slogany wywiesiły sołectwa z gminy Izbica przed dożynkami. A to nie koniec. Były też piękne wieńce, ozdobione przystanki autobusowe i… figury rolników leżących w stogu siana.

A wszystko za sprawą konkursu, który wójt Jerzy Lewczuk ogłosił przed dożynkami. – Pomyślałem, że na święto plonów powinna być przystrojona cała gmina, a nie tylko Izbica. Zaprosiłem do udziału sołectwa, ale muszę przyznać, że aż takiego odzewu się nie spodziewałem – mówi wójt.
W przygotowanie ozdób włączyły się bowiem całe społeczności. A pomysłów na przystrojenie wiosek nie brakowało. – Pierwsze miejsce zdobyło sołectwo Kryniczki, które ozdobiło przystanek autobusowy. Były firanki w oknach, obrazy na ścianach, dywany. Coś pięknego – przyznaje wójt, który osobiście ufundował nagrodę dla zwycięzcy. Docenione zostały także pozostałe sołectwa, które wzięły udział w zabawie. Wszystkie zajęły drugie miejsce. (mg)