Solidna tarcza

Łukasz Reszka, starosta, świdnicki, odebrał z rąk Artura Sobonia, wiceministra aktywów państwowych oraz Andrzeja Pruszkowskiego, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie symboliczny czek, w ramach wsparcia z rządowej tarczy antykryzysowej

Ponad 18 mln złotych otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku. Pieniądze te to środki, które trafią do przedsiębiorców w ramach wsparcia rządowej tarczy antykryzysowej.


Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ubiegłym tygodniu Łukasz Reszka, starosta, świdnicki, odebrał z rąk Artura Sobonia, wiceministra aktywów państwowych oraz Andrzeja Pruszkowskiego, dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie symboliczny czek, w ramach wsparcia z rządowej tarczy antykryzysowej.

– Do portfeli przedsiębiorców z powiatu świdnickiego, którzy ucierpieli z powodu pandemii koronawirusa trafi ponad 18 mln zł. Głównie w postaci mikropożyczek i dofinansowania do wynagrodzeń. Do Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku ciągle zgłaszają się osoby, które chcą uzyskać rządową pomoc. Tylko w ostatnim tygodniu podpisałem blisko tysiąc decyzji w tej sprawie. Dziękuję pracownikom PUP za zaangażowanie i wytężoną pracę. Wszystkim nam zależy, by wsparcie jak najszybciej trafiło do potrzebujących – mówi starosta Reszka.

Wszystkie informacje dotyczące rządowej pomocy i sposobie ubiegania się o nią można znaleźć na stronie świdnickiego PUP. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here