SOR jak z Leśnej Góry

Pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w chełmskim szpitalu już wkrótce mają poczuć się jak w telewizyjnym szpitalu w Leśnej Górze. Na SOR przywita ich otwarta i przyjazna recepcja zamiast zamkniętego „akwarium”, a wyremontowane sale będą wyposażone w najnowszy sprzęt. Może skończą się też skargi?

W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym trwa remont. Za pół miliona złotych odświeżone zostaną gabinety i korytarze. Przebudowane zostaną pomieszczenia i cała izba przyjęć. Zamiast dzisiejszego tzw. „akwarium”, w którym za szklaną szybą siedzą przyjmujące i rozdzielające pacjentów pielęgniarki, powstanie otwarta recepcja. Najważniejsze jednak, że szpital wyposaży wyremontowany oddział w nowoczesny sprzęt za 1,3 mln zł. Pieniądze na inwestycję udało się pozyskać w ministerstwie zdrowia.
– Przepraszamy wszystkich pacjentów za utrudnienia w czasie remontów, ale staramy się robić wszystko z myślą o poprawieniu jakości naszych usług i wygody chorych – mówi Jacek Buczek, dyrektor chełmskiego szpitala. (bf)