Sosnowa na raty

Miasto rozstrzygnęło przetarg na projekt budowy kolejnego odcinka ulicy Sosnowej. Za dokumentację techniczną zapłaci projektantom ok. 86 tys. zł.


Jeszcze w tym roku wybudowany zostanie pierwszy odcinek ulicy Sosnowej. Asfalt pojawi się między ulicami Rubinową i Kolorową. Wiadomo już, że wykonawcą inwestycji będzie firma „Budownictwo Drogowe, Zdzisław Kozieł” z Lublina, która swoje prace wyceniła na kwotę 1,995 mln zł. Przed kilkoma miesiącami, kiedy zapadła decyzja o budowie pierwszej części Sosnowej, władze miasta zapewniały, że chciałyby, aby ulica w najbliższej przyszłości w całości została wyasfaltowana. W tym celu pod koniec lipca ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji wraz z infrastrukturą techniczną na odcinku Kolorowa – Legionów Polskich. W wymaganym terminie wpłynęło cztery oferty. Najkorzystniejszą złożył „Zespół Projektowania i Obsługi Inżynierskiej Budownictwa Drogowego Tomar-Drog Tomasz Lis, Marek Oleszczuk” z Lublina proponując cenę 86 tys. zł.

Wiadomo jednak, że budowa tego odcinka nie odbędzie się w tym roku. Pieniądze na ten cel być może znajdą się w przyszłorocznym budżecie. (w)