SOSW się rozrośnie

Starostwo Powiatowe w Świdniku przymierza się do modernizacji budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku. W ramach remontu powstałaby m.in. nowoczesna sala gimnastyczna, dodatkowe sale lekcyjne oraz miejsce na żłobek. Inwestycja będzie kosztować ok. 4 mln zł, ale władze powiatu liczą, że gros tych środków pokryje rządowe dofinansowanie.

– O konieczności rozbudowy budynku z lat 50., przy ul. Norwida 4, w którym Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku ma swoją siedzibę mówi się od lat. Budynek, oprócz przedszkolaków i uczniów, odwiedzają również dziesiątki uczestników programu „Za Życiem”. Przebudowa ośrodka jest naszym priorytetowym przedsięwzięciem w zakresie szkolnictwa. Mamy już całość dokumentacji, teraz musimy dopracować montaż finansowy inwestycji i czekać na jej rozpoczęcie. Jestem przekonany, że przebudowa wpłynie na poprawę warunków najmłodszych, uczniów oraz całej kadry pedagogicznej – tłumaczy Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

Władze powiatu zakładają, że modernizacja budynku SOSW może kosztować ok. 4 mln złotych, liczą jednak, że pieniądze na ten cel uda się pozyskać z Funduszu Inwestycji Lokalnych. – Rządowy fundusz mógłby pokryć nawet 90 proc. kosztów. Oznaczałoby to konieczność wygospodarowania ok. 400 tysięcy złotych. Nie ukrywam, że liczymy także na współpracę przy tej inwestycji z gminą Świdnik – dodaje Ł. Reszka.

Plany zakładają rozbudowę budynku w kierunku południowym. W nowej części, na powierzchni ok. 420 m kw., znalazłyby się, między innymi: cztery sale dydaktyczne oraz sala gimnastyczna z całym zapleczem. Powstałaby także sala przystosowana dla dzieci w wieku żłobkowym. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here