Spadła wygodnie

Małgorzata Sokół, była chełmska radna, już nie jest dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Nadal jednak będzie pracować w stolicy województwa. Rękę partyjnej koleżance podał prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Nową szefową WUP została pochodząca z Łopiennika Górnego, radna tamtejszej gminy – Katarzyna Tokarczuk.

W ubiegłym tygodniu Małgorzata Sokół, była miejska radna i od blisko 10 lat szefowa chełmskich struktur Platformy Obywatelskiej, przestała być dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Funkcję objęła w 2011 roku, ale wtedy pełniła obowiązki dyrektora, bo nie miała wymaganego trzyletniego stażu w służbach zatrudnienia. Województwem rządziła wówczas koalicja PO-PSL. Latem 2014 roku Sokół, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, wygrała konkurs na dyrektora WUP.

Małgorzata Sokół nie pozostała bez pracy. Z dnia na dzień rękę do niej wyciągnął prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Od piątku 15 marca br., przewodnicząca chełmskiej PO pracuje w Urzędzie Miasta Lublin jako główny specjalista w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych. Ma sprawować nadzór m.in. nad Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie.

Zarząd województwa lubelskiego obowiązki dyrektora WUP powierzył Katarzynie Tokarczuk, która pierwsze kroki stawiała w krasnostawskim urzędzie pracy, gdzie była specjalistą ds. projektów. Po kilkuletniej pracy w PUP przeniosła się do lubelskiego WUP, wygrywając konkurs. Później awansowała na kierownika jednego z wydziałów. Katarzyna Tokarczuk pochodzi z Łopiennika Górnego, od listopada br. jest radną tej gminy. (mas)