Sparcie zabrakło czasu

SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY – GRANICA DOROHUSK 3:4 (0:2)
0:1 – Piorun (15), 0:2 – Piorun (30), 0:3 – Miksza (60), 0:4 – Świderski (70), 1:4 – K. Góra (73), 2:4 – K. Góra (80 wolny), 3:4 – K. Góra (90+2).
SPARTA: Braniewski – A. Rutkowski, Terlecki, Lewczuk, Sawicki (50 Sulowski), Barabasz, Bodys, Martyn, Kwiatosz (55 Komandowski), K. Góra, Krystjańczuk. Trener – Bartosz Bodys.
GRANICA: W. Ruszkiewicz – P. Ruszkiewicz (72 Niemiec), Czempiński, Furmanik (70 Oleszczuk), Zwolak, Chmiel, Garbacz (75 Swatek), Piorun, Miksza (60 Olender), Bieniuk, Świderski. Trener – Stanisław Cybulski.
Czerwona kartka: Czempiński (G) w 68 min. za dwie żółte. Sędziowali: Kołtun oraz Marciniak i Przechocki.
Szalony mecz w Rejowcu Fabrycznym. Granica Dorohusk prowadziła już z gospodarzami 4:0, by w ostatnich minutach spotkania drżeć o końcowy wynik. – Wszystko dobrze się układało do ok. 70 minuty, kiedy nagle straciliśmy dwóch zawodników. Czempiński wyleciał z boiska za czerwoną kartkę, a ostoja naszej obrony Patryk Ruszkiewicz doznał kontuzji – opowiada Stanisław Cybulski, trener gości. Do tego momentu zespół z Dorohuska rządził na boisku. Kolejny kapitalny mecz grał Dawid Piorun, który w pierwszej połowie dwa razy nie dał szans Braniewskiemu. Raz dobił własny strzał po interwencji obrońcy gospodarzy, raz uderzył nie do obrony po podaniu Świderskiego. Kiedy po przewie po dwóch kontratakach trzecią i czwartą bramkę dla gości dołożyli Miksza i Świderski wydawało się, że jest po emocjach.
– Właśnie wtedy dostaliśmy tę czerwoną kartkę i nadarzyła się kontuzja Patryka. Były momenty, że graliśmy w dziewięciu – mówi Cybulski. Sparta rzuciła się do odrabiania strat, a w jej ataku szalał Kamil Góra. Ustrzelił klasycznego hat-tricka, szczególnie ładny był jego gol z rzutu wolnego w 80 min. Ostatecznie skończyło się na 3:4 dla Granicy. – Zabrakło czasu żeby wyrównać, ale trzeba przyznać, że przespaliśmy pierwszą połowę i początek drugiej. Z taką grą nie można zwyciężać. Popełniliśmy za dużo błędów w obronie – ocenia Andrzej Wilczyński, kierownik zespołu z Rejowca Fabrycznego. (kg)