Sparingi, sparingi…

Coraz lepiej spisuje się drużyna Chełmianki. Podopieczni Artura Bożyka pokonali w Białej Podlaskiej miejscowe Podlasie, beniaminka III ligi, 2:0 (2:0). Gole strzelili Kobiałka i Kotowicz. Chełmianka zagrała w składzie: Kijańczuk – Sękowski, Krzyżak, Kwiatkowski, Krupski, Greguła, Kotowicz, Kobiałka, Chariasz, Sołtysiuk, Budzyński. Na zmiany wchodzili: Pawlak, Filipczuk, Fornal, Jodłowski, zawodnik testowany.
Po pierwszym kwadransie gry, który należał do Podlasia, w miarę upływu czasu do głosu zaczęła dochodzić drużyna Chełmianki. Pierwszy gol padł po świetnej akcji Huberta Kotowicza, zakończonej celnym strzałem Michała Kobiałki. – Hubert wykonał bardzo dobrą pracę, przeprowadził indywidualną akcję, wygrał pojedynek biegowy z rywalem i doskonale dograł do Michała, który był tam, gdzie powinien – opowiada trener Artur Bożyk. Druga bramka padła po dokładnym dograniu piłki z głębi pola przez Mateusza Krzyżaka. Na listę strzelców wpisał się Kotowicz. – W meczu testowaliśmy jednego zawodnika, to lewy obrońca, który może grać również na lewej pomocy. Miał momenty dobrej gry, ale też popełniał błędy. Będzie z nami przez tydzień trenował, zagra też w wyjazdowym sparingu z Motorem Lublin, w sobotę 30 lipca i wtedy podejmiemy decyzję, czy zostanie w Chełmiance – mówi Artur Bożyk, któremu od 16 lipca w szkoleniowej pracy pomaga Dariusz Banaszuk, II trener Chełmianki.
* * *
Kolejne zwycięstwo w meczu kontrolnym odniosła Włodawianka Włodawa. Po wygranej nad Victorią Żmudź, tym razem podopieczni Marka Droba wysoko pokonali Granicę Dorohusk 6:1 (1:0). Gole dla Włodawianki zdobyli: Gawroński i Zdolski po 2 oraz Kuczyński i Paszkiewicz po jednym. Włodawianka zagrała w składzie: Danielczuk – Drahanchuk, Błaszczuk, Nielipiuk, Krawczuk, Klimkowicz, Soroka, Kuczyński, Polak, Zdolski, Gawroński. Na zmiany wchodzili: Taratyka, Paszkiewicz, Adamczyk.
* * *
Drugiej z rzędu porażki doznała z kolei Victoria Żmudź. Podopieczni Piotra Molińskiego ulegli na wyjeździe Kryształowi Werbkowice 1:3 (1:2). Gola dla Victorii przy stanie 0:1 zdobył Kamil Sawa. Victoria wystąpiła w składzie: Łopong – zawodnik testowany, Pogorzelec, Pawelec, Ścibior, Paskiv, Muszyński, Kasprzycki, Struk, Sawa, Tywoniuk. Na zmiany wchodzili: Wasyniuk, Brodalski, dwóch zawodników testowanych, S. Szymczuk, K. Szymczuk.
* * *
Beniaminek Kłos Gmina Chełm rozegrał sparing z juniorami starszymi Chełmianki, występującymi w wojewódzkiej pierwszej lidze. Kłos wygrał 8:0 (5:0). Gole zdobyli: Janas 3, Drzewicki 2, Omelko 1, Kimel 1 i samobójcza. Zespół z gminy Chełm zagrał w składzie: Porzyc – Poznański, dwóch zawodników testowanych, Siatka, Wyrostek, Janas, Bala, P. Gierczak, Drzewicki, Wojtal. Na zmiany wchodzili: Bożek, zawodnik testowany, K. Gierczak, Skubisz, Omelko.(red)