Sparingowe lanie od lidera IV ligi

Aż takiego lania w meczu kontrolnym ze Stalą Kraśnik nikt się w Świdniku nie spodziewał.

W czwartym sparingu w okresie przygotowawczym piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik stracili więcej goli niż w trzech rozegranych wcześniej!


Po wygranej 2:0 z Granitem Bychawa, porażce 1:2 z Górnikiem Łęczna i remisie 2:2 z Wisłą Puławy w sobotę podopieczni trenera Dominika Bednarczyka przegrali aż 0:5 ze Stalą Kraśnik, liderem IV ligi.
W meczu ze Stalą trener Avii sprawdzał trzech nowych piłkarzy – obrońców: Kacpra Drelicha ze Stali Rzeszów i Mateusza Lusiusa z Izolatora Boguchwała oraz pomocnika Krystiana Michalak z JKS 1909 Jarosław. Testowani gracze, podobnie jak pozostali piłkarze Avii, sobotniego spotkania nie mogli zaliczyć do udanych, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy dali sobie wbić aż cztery gole (Stal mogła zdobyć nawet więcej bramek!).
W kolejnym sparingu Avia zmierzy się 7 lutego o godzinie 18:00 w Świdniku z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

W ubiegłym tygodniu umowy z Avia podpisali Piotr Prędota, były piłkarz Motoru, ostatnio występujący w rzeszowskiej Stali (z lewej) oraz 26-letni Sebastian Głaz, który jesienią grał w puławskiej Wiśle
(z lewej). Zawodnicy pozują do zdjęcia z Łukaszem Reszką, prezesem MKS Avia chwilę po tym jak złożyli podpisy po umowami.