Sparta przegrała ważny mecz

SPARTA REJOWIEC FABRYCZNY – POM ISKRA PIOTROWICE 0:2 (0:1)


0:1 – Barwiak (9), 0:2 – Kabała (59).

SPARTA: Szewczak – Martyn, Ponurek, Borówka, Huk, Wołos, Bujak (76 Oleksiejuk), Kasperek (60 Jasiński), Starok, Kwiatosz (67 Grzechnik), Głowacki.

Obie drużyny przed meczem miały po tyle samo punktów – 18. Celem jednej i drugiej jest awans do grupy mistrzowskiej. Nic dziwnego, że oba zespoły chciały wygrać. Sparta do tej pory u siebie z POM-em radziła sobie bardzo dobrze. Ostatnie trzy mecze w Rejowcu Fabrycznym kończyły się zwycięstwem podopiecznych Bartosza Bodysa. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy jako pierwsi zaatakowali bramkę rywala. Z 16 m uderzał Mateusz Wołos, ale piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką. W 8 min. błąd w środkowej strefie boiska popełnił Michał Kasperek. Stracił piłkę i POM ruszył do kontrataku. Goście szybkim rozegraniem futbolówki zaskoczyli miejscowych i Bartłomiej Barwiak pokonał Bartosza Szewczaka.

Szybka strata bramki o dziwo zmotywowała zawodników Sparty do jeszcze lepszej gry. Gospodarze do przerwy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia gola, ale żadnej nie wykorzystali. Mieli też pecha, bo raz zespół z Piotrowic uratowała poprzeczka. Goście z kolei w samej końcówce groźnie zaatakowali i mieli dwie szanse na podwyższenie wyniku, ale więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Sparta po przerwie raz jeszcze ruszyła do ataku, lecz była nieskuteczna. W 59 min. gospodarzom przytrafił się błąd, jaki na poziomie czwartej ligi nie powinien mieć miejsca. Podopieczni Bartosza Bodysa stracili piłkę na własnej połowie przy jej wyprowadzeniu. Przeciwnik wymienił trzy podania, a niepilnowany Cezary Kabała przy biernej postawie obrońców z bliska skierował futbolówkę do niemal pustej bramki. Gospodarze podłamani niekorzystnym wynikiem popełniali błąd za błędem, przez co POM miał kolejne okazje strzeleckie. Dwukrotnie w wydawałoby się beznadziejnych sytuacjach Spartę od utraty gola ratował Szewczak. W samej końcówce gospodarze próbowali zdobyć chociaż kontaktową bramkę, ale w dalszym ciągu razili brakiem skuteczności. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here