Sparta uległa Lubliniance

Czwartoligowa Sparta Rejowiec Fabryczny ma za sobą pierwszy w okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Podopieczni Bartosza Bodysa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lublinie ulegli Lubliniance 0:2 (0:1). Gole dla rywali strzelili Sobstyl w 30 min. i Wrzesiński w 85 min. W lubelskim zespole zagrali Grzegorz Bonin i Tomasz Brzyski, do tej pory zawodnicy Motoru Lublin, z którymi trzecioligowiec rozwiązał kontrakty.

Po dwóch tygodniach dość ciężkich treningów tlenowych, połączonych z wytrzymałością siłową, Sparta rozegrała pierwszy w tym roku mecz na pełnowymiarowym boisku. Drużyna z Rejowca Fabrycznego trenuje na co dzień na „Orliku” zatem zawodnicy potrzebują czasu, by przywyknąć do normalnych warunków. Jeśli chodzi o sprawy kadrowe, klub rozstał się z Jackiem Wójcikiem.

Trener Bartosz Bodys w meczu przeciwko Lubliniance testował kilku nowych zawodników, ale nie wiadomo jeszcze, który z nich wiosną będzie grał w Sparcie. Następny mecz kontrolny drużyna z Rejowca Fabrycznego rozegra dopiero 8 lutego z Kryształem Werbkowice. Sparta przeciwko Lubliniance wystąpiła w składzie: Sparta: zawodnik testowany I – Rutkowski, Paździor, Oleksiejuk, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, Kasperek, Barabasz, Martyn, Wołos, Głowacki. Na zmiany wchodzili: Podlipny, Sienkiewicz, zawodnik testowany IV, zawodnik testowany V, Osoba. (r)