Sparta z Victorią towarzysko

Sparta Rejowiec Fabryczny i Victoria Żmudź, choć spełniły wymagania określone w rozporządzeniu Rady Ministrów, związane z obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa, nie mogły rozegrać mistrzowskich spotkań. Ich rywale, POM Iskra Piotrowice i Unia Hrubieszów takich wymogów nie wypełniły. Obie nasze drużyny rozegrały zatem mecz kontrolny, zakończony wygraną Sparty 1:0.


Początek towarzyskiego spotkania, który odbył się w Rejowcu Fabrycznym, należał do piłkarzy ze Żmudzi. Pierwsza akcja mogła przynieść Victorii gola. Damian Ścibior wyłuskał piłkę, zagrał ją do Erwina Sobiecha, a ten dobrym podaniem uruchomił Ezanę Kahsay`a. Napastnik gości został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Sobiech, uderzył, ale Patryk Podlipny wyczuł jego intencje i obronił strzał.

W drugiej połowie identyczną okazję do zdobycia bramki mieli gospodarze. Po faulu Roberta Kazubskiego na Andrzeju Głowackim w „szesnastce” arbiter również wskazał na wapno. Damian Kuśmierz nie pomylił się i Sparta wyszła na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddała do samego końca.

Sparta w pojedynku z Victorią zagrała w składzie: Podlipny – Figura, Wołos, Huk (46 Olesiejuk), Starok, Borówka (46 Kwiatosz), Kasperek (46 Barabasz), Kuśmierz, Pokrywka, Bartosz (46 Głowacki), Jasiński (46 Martyn).

Wszystko wskazuje na to, że Victoria do ligowej rywalizacji wróci w najbliższej kolejce, kiedy to zmierzy się z Kłosem Gmina Chełm na jego terenie. Nie wiadomo natomiast, czy spotkanie z Unią Hrubieszów w ogóle dojdzie do skutku, bo rywale mają problemy ze skompletowaniem kadry. Sparta z kolei mecz z POM Iskra Piotrowice przełożyła na 14 kwietnia, natomiast nierozegrany przed tygodniem mecz z Bizonem Jeleniec nie ma jeszcze ustalonego terminu. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here