Spartanie utonęli w Bugu

Lepszego rozpoczęcia walki o utrzymanie w gr. spadkowej piłkarze Bugu Hanna nie mogli sobie wymarzyć.

Podopieczni trenera Łukasza Jankowskiego pokonali w niedzielę przed własną publicznością Spartę Rejowiec Fabryczny 6:3! Bohaterem spotkania był Adam Wiraszka, który aż cztery razy trafiał do siatki rywali. Bug po 22. minutach wygrywał już 3:0! Po przerwie goście nie rezygnowali z walki i zdołali nawet zniwelować straty do gola. W końcówce dwie bramki Wiraszki, rozwiały jednak ich nadzieje na choćby punkt.

Pozostałe mecze 1. kolejki w gr. spadkowej:

Powiślak Końskowola – Błękitni Obsza 1:0, Górnik II Łęczna – Kryształ Werbkowice 5:0, Opolanin Opole Lubelskie – POM Iskra Piotrowice 1:0, Orlęta Łuków – Grom Różaniec 3:2.

10. Błękitni 1 10 0-1

W następnej kolejce – 22 kwietnia (sobota): Grom – Bug (11:00), Sparta – Powiślak (14:30).(bas)

Bug Hanna – Sparta Rejowiec Fabryczny 6:3 (3:0)

Bug: Haponiuk – T. Nurlanov (71. A. Nurlanov), Borkowski, Semianczuk, Adamiec, Masztaleruk, Janczuk (67 Sawicki), Wiraszka, J. Wójcik (46 Naumiuk), Chwedoruk (58 Giś),­ Dąbrowski (88 Pawłowicz). Trener: Łukasz Jankowski.

Sparta: Belka – Martyn, K. Rutkowski, Starok (75 Karwat), Orysz, Mileszczuk (61 Guz), Wójcik, Bujak, Mazurek, Kucybała, Boczuliński. Trener: Karol Bujak.

Bramki: 1:0 Wiraszka 10, 2:0 Dąbrowski 15, 3:0 Wiraszka 22, 3:1 Mazurek 65, 4:1 Masztaleruk 70, 4:2 Mazurek 81, 4:3 Rutkowski 87, 5:3 Wiraszka 89, 6:3 Wiraszka 90+4.