Spektakl jakiego jeszcze nie było

Zdjęcie z próby generalnej

Już w najbliższy weekend, 10 i 11 października, Fundacja „Architekci kultury” zaprasza świdniczan do obejrzenia „Kronik Świdnickich 2020” – niezwykłego widowiska, które zabierze nas w podróż po historii lotniczego miasta. Będzie trochę smutno, czasem bardzo wesoło, ale na pewno nie będzie nudno.


– Przedstawienie „Kroniki świdnickie 2020” to nowa wersja spektaklu zrealizowanego w roku 2015, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem mieszkańców. Gościnnie wystąpili w nim m. in. przedstawiciele władz i rady miasta. Tym razem również zaprosiliśmy ich do tego przedsięwzięcia – mówi Katarzyna Marjasiewicz, prezes fundacji „Architekci kultury”, która realizuje przedstawienie.

W rolę aktorów wcielą się świdniczanie w różnym wieku. Wśród nich zobaczymy m.in. starostę Łukasza Reszkę, dyrektora SP nr 5 w Świdniku Tomasza Szydło oraz miejskiego radnego Janusza Królika.

Głównym elementem scenograficznym spektaklu będzie ogromy sześcian ze stali, który stanie na placu Konstytucji 3 maja. Zawiśnie na nim płócienny ekran, dzięki któremu kilka scen zostanie odegranych w technice teatru cieni. Na scenie zobaczyć będzie można również zabytkowe samochody oraz kojarzone ze Świdnikiem motocykle WSK.

Spektakl rozpocznie się od godz. 19. Organizatorzy zastrzegają jednak, że w razie niesprzyjającej pogody widowisko odbędzie się nie na placu, a w sali kameralnej Centrum Kultury w Świdniku.

– O wszelkich zmianach informować będziemy na Facebooku Fundacji „Architekci kultury” mówi K. Marjasiewicz.

Przedstawienie jest bezpłatne, ale obowiązują na nie wejściówki. Można je zarezerwować pod numerem telefonu 792 687 680 (należy wysłać SMS z imieniem i nazwiskiem/imionami i nazwiskami osób i wybranym dniem rezerwacji 10 lub 11.10.2020r.) od 5 października lub na godzinę przed spektaklem. Z powodu epidemii ilość miejsc jest ograniczona.

Widowisko, które zobaczymy 10 i 11 października to finał realizowanego przez „Architektów kultury” projektu pod nazwą „Tu zaczęła się wolność! – 40. rocznica Świdnickiego Lipca”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra i Gminy Miejskiej Świdnik. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here