Spełnią marzenia uczniów?

Stare boisko przy SP nr 30 nie nadaje się do użytku

W projekcie budżetu Lublina na 2020 rok znajdzie się budowa boiska wielofunkcyjnego dla Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego na osiedlu Nałkowskich.

Znajdujące się tam boisko jest zamknięte ze względu na ubytki nawierzchni.

Wspomnianą zapowiedź budżetową potwierdził Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, odpowiadając na interpelację Piotra Chodunia z klubu radnych Krzysztofa Żuka.

– W imieniu społeczności szkolnej oraz mieszkańców Wrotkowa proszę o zabezpieczenie środków finansowych na przebudowę istniejącej infrastruktury sportowej – pisał radny Choduń w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka. – Mając na względzie długi okres oczekiwania na remont obecnych obiektów sportowych, jak również trudności finansowe, z którymi boryka się nasze miasto, uważam, że modernizacja boiska jest rozsądnym rozwiązaniem, które umożliwi wybrnięcie z obecnego impasu – dodawał Piotr Choduń.

Znajdujące się tam boisko jest zamknięte ze względu na ubytki nawierzchni. – Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone są w wewnętrznych obiektach, w sali gimnastycznej oraz na basenie – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. GR