Śpiew, taniec i przedszkolaki

Już w najbliższy piątek, 12 maja, Przedszkole nr 7 będzie gospodarzem Przeglądu Twórczości Dziecięcej. Udział w imprezie zapowiedziało 14 przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu miasta.
– Przegląd jest adresowany do najstarszych przedszkolaków, czyli pięcio- i sześciolatków. Jego główną ideą jest dobra zabawa, ale też stworzenie dzieciom okazji do pokazania siebie; wyrażenia swojej ekspresji. Przegląd nie ma charakteru konkursu. Każde z dzieci, które wyjdzie na scenę, a przecież trzeba do tego nie lada odwagi, dostanie nagrodę w postaci książeczki – mówi Ewa Marchlewska, dyrektor Przedszkola nr 7.
Tegoroczna edycja przeglądu jest już czwartą. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury przedszkolaki zaprezentują swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne.
– Mamy też jednego uczestnika, który będzie grał na instrumencie muzycznym. Imprezę tradycyjnie poprowadzi, jeden z rodziców, pan Robert Besztak, który od lat jest naszym „dobrym duchem”. Udało nam się również pozyskać sponsorów. Są nimi firma Remondis oraz spółki Pegimek i PEC. Wspiera nas też urząd miasta, a pan burmistrz objął Przegląd swoim patronatem– dodaje E. Marchlewska.
Przegląd rozpocznie się o godz. 9 i potrwa około dwóch godzin. Nad jego przygotowaniem pracują panie Magda Kondraciuk, Hanna Mączka Del Priore i Anna Grzesiak. Imprezie towarzyszyć będzie również wystawa prac plastycznych przedszkolaków. Będzie można je obejrzeć w holu MOK-u. (w)