Śpiewający radni

Radna-seniorka Janina Jatczak zaśpiewała piosenkę pt. „Kocham Chełm”

Chełmska Rada Seniorów ma za sobą pierwsze posiedzenie. Było dowcipnie i ze śpiewem na ustach. – Seniorzy nie tylko narzekają – stwierdziła Maria Drygalewicz, którą jednogłośnie wybrano na przewodniczącą rady.

W piątek trzynastu rajców zainaugurowało pracę w Chełmskiej Radzie Seniorów. Obecna na posiedzeniu Agata Fisz, prezydent Chełma gratulowała im objęcia mandatów, deklarując gotowość współpracy. Prezydent Fisz wręczyła radnym-seniorom akty mianowania. Głównym punktem spotkania był wybór prezydium Rady. Jedyną zgłoszoną kandydatką na przewodniczącą Rady była Maria Drygalewicz, była radna miejska, na którą zagłosowali wszyscy obecni na posiedzeniu radni-seniorzy.
– Ludzie starsi często nie przebijają się ze swymi problemami i my mamy im w tym pomóc, mamy być ich głosem – mówiła Drygalewicz. – Bycie seniorem czeka każdego, dlatego liczymy na zrozumienie.
Aby umilić czas w przerwach między głosowaniami Stefan Bruszkiewicz, najstarszy radny-senior opowiadał dowcipy. Z kolei radna Janina Jatczak zebrała gromkie brawa za niezwykłe wykonanie utworu pt. „Kocham Chełm”.
– Seniorzy nie tylko narzekają, ale też i śpiewają – skwitowała przewodnicząca Drygalewicz. (mo)