Spinning Bugu – Okuninka 2019

Bug i jego starorzecza między Wolą Uhruską a Włodawą były areną zmagań ogólnopolskich zawodów Spinning Bugu – Okuninka 2019, które odbyły się w weekend 25 – 27 października.

Wygrał Marcin Kaliszewski, drugi był Piotr Woźny, a trzeci Stanisław Okrzyński. Rywalizacja zeszła na dalszy plan, bo nadrzędnym celem imprezy zorganizowanej przez Lubelskie Towarzystwo Wędkarskie Pro Natura było wsparcie dla Wiesława Dębickiego, redaktora naczelnego „Wędkarza Polskiego”, który zmaga się z ciężką chorobą.

Sprzątali i naprawiali

(26 października) Koło PZW Chełm Miasto zorganizowało sprzątanie brzegów zbiornika w Stańkowie. W akcji wzięło udział 14 osób, które zebrały dziewięć 120-litrowóch worków śmieci. Potem wędkarze naprawili drogę dojazdową do łowiska. Zarząd koła apeluje do wszystkich korzystających z tego akwenu o przestrzeganie regulaminu i o zabieranie swoich śmieci z łowiska. (b)

Wodnik pożegnał sezon

W niedzielę (27 października) na Bugu Woli Uhruskiej odbyły się zawody towarzyskie kończące sezon wędkarski w kole PZW Wodnik. Rywalizowano w dwóch kategoriach: ryba spokojnego żeru i drapieżnik.

WYNIKI. Ryba spokojnego żeru: 1. Konrad Szyszkowski – 6380 g., 2. Tomasz Radziewicz – 4945 g., 3. Piotr Tymiński – 4330 g. Największą rybę w tej kategorii – klenia o wadze 930 g. złowił Stanisław Kowalczyk. Ryba drapieżna: 1. Mirosław Kończyński – 185 pkt., 2. Piotr Walczuk – 85 pkt.,

Łącznie złowiono ponad 47 kg ryb, które po zważeniu wróciły do wody. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny, Waldemar Tomczak.

Zarząd koła serdecznie dziękuje wszystkim zawodnikom za udział w zawodach organizowanych w całym sezonie oraz wszystkim organizatorom, sędziom, sponsorom, a także osobom, które poświęciły swój cenny czas na przygotowanie zawodów oraz łowisk.

Sum na Bugu

Po zawodach wieńczących sezon są też wędkarze z koła Cementownia Sum, którzy w identycznej formule, co ich koledzy z Wodnika rywalizowali na Bugu w Dorohusku.

Kategoria ryba spokojnego żeru: 1. Tadeusz Buda, 2. Lucjan Korzeniewski, 3. Kazimierz Sawicki. Najlepsi łowcy drapieżników to: 1. Piotr Buda, 2. Marian Grzywna, 3. Krzysztof Kozaczuk.

Zarząd koła dziękuje zawodnikom za udział w imprezie, gratuluje najlepszym łowcom i zaprasza na towarzyskie zawody o Puchar Drozda, które zostaną rozegrane w identycznej formule 10 listopada na Bugu w Hniszowie. Wyjazd autokarem o godz. 6.30 spod przychodni przy ul. Wołyńskiej 11. Zapisy trwają do 6 listopada – tel. 506 153 584. (b)

Chełm Miasto obłowiło Bug

Andrzej Kowalczyk to triumfator zawodów wędkarskich Koła Chełm Miasto „Zakończenie Sezonu 2019”, rozegranych 20 października na Bugu. Kolejne miejsca zajęli: 2. Ryszard Ragaman, 3. Marek Baranowski, 4. Henryk Kogutiuk, 5. Henryk Krop, 6. Marian Pieczykolan. Największą rybę zawodów (leszcz, 1098 g) złowił A. Kowalczyk. Sędziował Marian Giebudziński. (mg)