Split payment bez tajemnic

Za nami 83. edycja Klubu Odpowiedzialnego Biznesu. Tym razem w gościnnych murach nowo otwartego hotelu Ibis Styles Stare Miasto lubelscy przedsiębiorcy rozmawiali o split payment, czyli podzielonej płatności w VAT. Od ekspertów mogli dowiedzieć się, co się zmieniło od 1 listopada i jakich podmiotów i transakcji dotyczy ten obowiązek.


Środowe spotkanie towarzyszyło Światowemu Tygodniowi Przedsiębiorczości, odbywającemu się pod hasłem „Biznes bez Barier”. Giełda Eventów, jako koordynator Klubu Odpowiedzialnego Biznesu, była bowiem partnerem ŚTP Lubelszczyźnie.

Podczas 83. edycji KOB liczne grono lubelskich przedsiębiorców mogło dowiedzieć się od ekspertów: Ireny Jaszczak, współwłaścicielki Biura Rachunkowego POLFIN oraz Piotra Orła, prowadzącego Kancelarię Doradztwa Podatkowego, co się zmieniło w split payment od 1 listopada, jakich podmiotów i transakcji dotyczy ten obowiązek i jakie są kluczowe trzy warunki obligujące podmioty do stosowania MPP?

Podczas 83. edycji do grona klubowiczów przyjęta została nowa firma członkowska – Medsystems LTD, oferująca sprzedaż i serwis sprzętu medycznego na całym świecie.

Trzech klubowiczów przedstawiło swoje prezentacje debiutowe. O strzelaniu statycznym i dynamicznym oraz ofercie integracji i kursów strzeleckich na krytej strzelnicy w Lublinie opowiedział Łukasz Cieślik, współwłaściciel LCS Lubelskiego Centrum Strzeleckiego. O istocie marketingu internetowego, przekazie płynącym z logo i budowaniu jego wartości opowiedzieli Grzegorz Zborowski oraz Konrad Borkowski, prowadzący Cedrową Grupę.

Z kolei o komunikacji z klientem poprzez SMS i marketingu SMS-owym opowiedział współwłaściciel firmy tworzącej aplikacje i systemy CRM do wysyłki SMS. Na zakończenie podczas prezentacji wieloletniej klubowiczki – Ewy Ozgi, współwłaścicielki Biura Rachunkowego POLFIN uczestnicy spotkania mogli posłuchać na co zwracać uwagę przy wypełnianiu wniosku o dotację i kryteriach punktacji projektów biznesowych.

Kolejna 84. edycja KOB odbędzie się 11 grudnia i połączona będzie z akcją świąteczną. KB

Lubelskich przedsiębiorców, członków Klubu Odpowiedzialnego Biznesu oraz gości, powitała Elżbieta Fijołek, pomysłodawczyni KOB, szefowa Giełdy Eventów