Spocząć w niszy

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sprzedało dotąd 217 nisz w kolumbarium na cmentarzu komunalnym. Złożono tam 27 urn. Zainteresowanie chełmian pochówkiem w kolumbarium ciągle jest duże. Powstają kolejne nisze.

Kolumbarium na chełmskim cmentarzu komunalnym jest jednym z pierwszych tego typu obiektów w województwie lubelskim, a jego budowę Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie rozpoczęło w ubiegłym roku. Wtedy powstało ponad 400 nisz. Teraz trwa drugi etap, czyli budowa kolejnych 312 nisz. Kolumbarium od początku budziło duże zainteresowanie wśród chełmian. Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie, zarządcy cmentarza komunalnego, dzwonią i przychodzą osoby z pytaniem o możliwość wykupienia niszy. Jeden z naszych czytelników mówi, że już dawno postanowił, że po śmierci jego ciało ma być skremowane. Tłumaczył, że jego dzieci rozjechały się po świecie i na co dzień nie byłoby komu zadbać o grób.

O porządek wokół kolumbarium zadba administrator cmentarza. Dodatkowy plus jest taki, że nisza w kolumbarium jest o wiele tańsza niż grobowiec z pomnikiem. Nisza kosztuje 2700 zł. Do tej pory MPGK sprzedał 217 nisz w kolumbarium. Złożono tam 27 urn. W jednej niszy mogą być pochowane maksymalnie cztery urny. Koszt budowy kolumbarium to 1,8 mln zł. (mo, fot. MPGK)