Spocząć w niszy

Na cmentarzu komunalnym przy ul. Mościckiego rozpoczęła się budowa kolumbarium. Pierwsze nisze powstaną za parę miesięcy. – Już czekam, aż zaczną je sprzedawać – mówi nasz rozmówca, a takich chełmian jest dużo więcej.

– Już dawno postanowiłem, że po śmierci chcę zostać skremowany, stąd moje zainteresowanie budową kolumbarium – mówi Czytelnik. – Moje dzieci rozjechały się po świecie i o grób nie byłoby komu zadbać na co dzień. Dlatego planuję wykupić miejsce w kolumbarium. Sporo moich znajomych też jest tym zainteresowanych.
Chełmskie MPGK, które realizuje inwestycję, jeszcze nie sprzedaje ani nie zapisuje chętnych na zakup niszy w kolumbarium. To za wcześnie, bo budowa obiektu rozpoczęła się dopiero przed tygodniem.
– Osoby zainteresowane zakupem nisz muszą poczekać do czasu zakończenia inwestycji – mówi Magdalena Gardzińska z MPGK Chełm.
Prace przy budowie kolumbarium zaplanowano na dwa lata i podzielono na dwa etapy. W tym roku wykonane ma być dwie trzecie zadania. W planach są 744 nisze, w każdej mogą być złożone 3-4 urny z prochami. Zakończenie pierwszego etapu zaplanowano we wrześniu br. Koszt kolumbarium to ponad 2 mln zł. (mo)