Spółdzielcy stawiają szlaban

Znak nie wystarczył. Teraz „obcym” wjazd na parking przy Szaserów skutecznie uniemożliwi szlaban

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czuby” ogłosiła przetarg na montaż szlabanu na wjeździe na parking i tzw. sięgacz ul. Szaserów. Wnioskowali o to mieszkańcy pobliskich bloków.

Choć jak się okazuje nie wszyscy. Na miejscu spotkaliśmy panią Jadwigę, której takie odgradzanie się i stawianie kolejnych barier na osiedlach nie do końca się podoba i jej zdaniem jest wiele potrzebniejszych inwestycji, na które powinno się wydawać spółdzielcze pieniądze. Większość mieszkańców popiera jednak inwestycję, tłumacząc, że dotąd często nie mieli możliwości zaparkowania w pobliżu swojego bloku, bo miejsca zajmowali im „obcy”.

– Teraz jest mnóstwo samochodów, a miejsca mamy tyle samo co trzydzieści lat temu. Do tego część kierowców przyjeżdżających do pobliskiej biblioteki i SPA stawało pod naszymi oknami – mówi pan Piotr.

– Ogłaszając przetarg na wykonawcę montażu szlabanu przy ul. Szaserów realizujemy uchwałę Rady Przedstawicieli Nieruchomości Osiedla Błonie, podjętą na wniosek mieszkańców nieruchomości przy ul. Szaserów 1, 9, 11 – informuje Bożena Zielińska, zastępca prezesa SM „Czuby” ds. eksploatacji. – Koszt tej inwestycji będzie znany po rozstrzygnięciu postępowania.

Na oferty spółdzielnia czeka do 26 lutego. Sam montaż powinien zaś zakończyć się w kwietniu. Urządzenie ma zostać dodatkowo wyposażone w specjalny detektor, który wykryje sygnalizację dźwiękową i dzięki temu szybko umożliwi przejazd karetkom czy pojazdom straży pożarnej.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here