Spółdzielczy szlaban tamuje ruch na publicznej drodze

Czekające na podniesienie się szlabanu i wjazd na osiedle samochody tamują ruch na ulicy

Na korki tworzące się na skrzyżowaniu ul. Roztocze z ul. Mazowiecką skarży się jedna z naszych Czytelniczek. Wszystko przez szlaban, jaki ustawiła jedna ze spółdzielni mieszkaniowych. Czekające na wjazd pojazdy utrudniają ruch na należącej do miasta ulicy Roztocze, ale ratusz nie może interweniować w tej sprawie, a ustawienie szlabanu nie łamie przepisów.


– Przez szlaban, jaki ustawiła jedna ze spółdzielni mieszkaniowych na wjeździe na swój teren, na skrzyżowaniu ulicy Roztocze z ul. Mazowiecką tworzy się korek. Taksówka czy śmieciarka, która chce wjechać na teren spółdzielni, blokuje przejście dla pieszych. To się robi niebezpieczne. W takiej sytuacji łatwo o potrącenie – skarży się jedna z Czytelniczek „Nowego Tygodnia”, wskazując, że jeśli spółdzielni chodzi o to, by na jej terenie nie parkowały „obce” samochody, to wystarczyłoby, by szlaban czynny był od godzin wieczornych, kiedy ruch na ulicy jest już mniejszy.

Czekające na wjazd pojazdy utrudniają ruch także na należącej do miasta ulicy Roztocze, ale ratusz nie może podjąć interwencji.

– Szlaban znajduje się na terenie spółdzielni. Nie możemy nic zrobić w tej sprawie – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. Teoretycznie mieszkańcy mogą zgłaszać ewentualne wykroczenia (np. blokowanie) na policję. Wspomniane rozwiązanie nie ma jednak większego sensu, bo zanim przyjedzie patrol, kierowca zdąży odjechać.

Za „utrudnienie lub tamowanie ruchu” grozi mandat od 50 do 200 złotych. – „Tamowanie ruchu” oznacza takie zachowanie, które doprowadza do zatrzymania lub zakłócenia płynności ruchu. „Utrudnianiem ruchu” są natomiast takie zachowania, które nie tamują ruchu, ale negatywnie wpływają na pozostałych uczestników ruchu – czytamy na specjalistycznym portalu infor.pl.

Roztocze to jedna z ważniejszych ulic na Węglinie Południowym. Łączy aleję Kraśnicką z ul. Jana Pawła II. Jej całkowita długość wynosi około kilometra. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here