Spółdzielnia będzie budować

Miastu udało się sprzedać dwie z czterech działek przy ul. Gen. Roweckiego „Grota”. Nabywcą jest… Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku, która za liczące ok. 1 ha nieruchomości zapłaci ponad 3 mln zł.


W połowie sierpnia Urząd Miasta Świdnik ogłosił przetarg na zbycie czterech działek (każda o pow. ok. 0,5 ha) przy ul. Gen. Roweckiego „Grota”. Chodzi o grunty sąsiadujące z blokami powstającymi w ramach „Mieszkania Plus” oraz inwestycją TTS Development. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomości te również są przeznaczone pod budownictwo wielorodzinne. W wymaganym terminie do przetargu wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku, która wyraziła zainteresowanie nabyciem dwóch z czterech oferowanych działek.

Cena wywoławcza każdej z nich to ok. 1,6 mln zł i za takie kwoty zostały sprzedane. – Cieszymy się, że spółdzielnia złożyła ofertę i wygrała ten przetarg. Dla nas to zastrzyk finansowy, z którego będziemy mogli realizować kolejne inwestycje i tym samym rozwijać miasto – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Miasto czeka również na oferty od potencjalnych nabywców na działki pod starym urzędem miasta. Oferty można składać do 16 listopada. W skład nieruchomości wchodzą cztery działki o łącznej powierzchni 0,4746 ha, położone przy ul. Wyszyńskiego 15 oraz Spółdzielczej 4 i 4a, zabudowane dwoma budynkami. Zgodnie ze zmienionym planem zagospodarowania przestrzennego, w tym miejscu mogą mieścić się obiekty handlowe, usługowe i gastronomiczne, a także mieszkaniowe wielorodzinne.

Władze miasta liczą, że znajdzie się inwestor zainteresowany tą atrakcyjną, bo położoną w ścisłym centrum miasta nieruchomością. Jeśli jednak tak się nie stanie, najprawdopodobniej budynek dawnego magistratu zostanie zrównany z ziemią.

– To pierwszy przetarg w innych uwarunkowaniach: działka została powiększona, a plan zagospodarowania zmieniony w taki sposób, by nieruchomość była bardziej atrakcyjna dla inwestorów. Zdajemy sobie sprawę, że problemem jest budynek który tu stoi; to są dodatkowe koszty. Jeśli przetargu nie uda się rozstrzygnąć, mamy taki plan, aby odłączyć stary ratusz od banku – co technicznie jest możliwe – i wyburzyć go. Nie wiem jeszcze, czy wówczas znów będziemy wystawiać ten teren na sprzedaż, czy przez jakiś czas będzie tworzyć zieloną przestrzeń. Zobaczymy. Cel nadrzędny jest taki, aby pozbyć się budynku, który szpeci wizerunek miasta – tłumaczy wiceburmistrz. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here