Spółdzielnia czeka na prezesów

Do 7 maja Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdniku czeka na zgłoszenia kandydatów na stanowiska prezesa i wiceprezesa do spraw technicznych. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do końca miesiąca.


23 kwietnia Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa spółdzielni i jego zastępcy do spraw technicznych. O tym, że takie postępowanie będzie potrzebne, wiadomo było już w marcu, kiedy ze stanowiska odwołano długoletniego prezesa Marka Słotwińskiego i wiceprezes Wiesławę Wypchło.

Kandydaci do nowego zarządu podania mogą składać do poniedziałku 7 maja. Wymagane jest m.in. wykształcenie wyższe (najlepiej w zakresie prawa, ekonomi, zarządzania lub technicznym), minimum 5-letni staż pracy, w tym 3-letni na stanowiskach kierowniczych i dobra znajomość prawa oraz realiów funkcjonowania spółdzielni. Kandydaci byli też proszeni o przygotowanie programu rozwoju i zarządzania spółdzielnią.

W ubiegłym tygodniu zapytaliśmy przewodniczącego rady nadzorczej Konrada Sawickiego, czy aplikacje już wpływają. Przewodniczący poinformował nas, że nic na ten temat jeszcze nie wie. Informacji nie chce udzielać również zarząd spółdzielni.

– Nic nie mogę powiedzieć. Konkurs organizuje rada nadzorcza. Termin mija 7 maja, więc jest jeszcze trochę czasu. Zazwyczaj bywa tak, że podania wpływają ostatniego dnia i na ostatnią godzinę – mówi Marian Gołębiowski, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku.

W tym tygodniu rada nadzorcza chce spotkać się, by dokonać formalnej oceny podań i ustalić terminy rozmów z kandydatami. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty do końca maja. (w)