Społecznik ze Złotym Krzyżem Zasługi

Wiesław Wróblewski (w środku) uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi

Wiesław Wróblewski, chełmski społecznik, odebrał Złoty Krzyż Zasługi. Odznaczenie wręczyła mu Elżbieta Rafalska – minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wiesław Wróblewski od lat wybierany jest na przewodniczącego Rady Osiedla Słoneczne w Chełmie. Jest wieloletnim pracownikiem Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie i autorem projektów mających aktywizować zawodowo młodych ludzi. Pełnił też m.in. funkcje: sekretarza rady nadzorczej Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, wiceprzewodniczącego Rady Osiedla CHSM w Chełmie, zastępcy Komendanta Chorągwi ZHP.

Jako członek Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej w Janowie k/Chełma zorganizował dla młodzieży z Domu Dziecka cykl patriotycznych lekcji pt. „Historia munduru wojskowego połączona z jazdą konną”. Jako członek Stowarzyszenia Wspólnota Polska współorganizował zbiórki odzieży, żywności i podręczników dla Polaków na Ukrainie.

Angażuje się w pomoc rodzinom niewydolnych wychowawczo i z uzależnieniami. To tylko fragment jego działalności zawodowej i charytatywnej. Właśnie za to w czwartek w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie W. Wróblewski został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi.

W uzasadnieniu wniosku czytamy, że wyróżnienia, odznaki (m.in. Brązowy Krzyż Zasługi oraz Złoty Medal za Długoletnią Służbę) oraz pełnione funkcje społeczne świadczą o dużym zaangażowaniu Wróblewskiego w działalność publiczną i charytatywną. (mo)