Sportowe zaplecze w rękach Avii

MKS Avia kolejny rok z rzędu będzie gospodarzem miejskiego stadionu. Świdnicki Ratusz, który jest właścicielem obiektu zlecił klubowi to zadanie z tzw. „wolnej ręki”. Avia będzie zarządzać również basenami, kortami tenisowymi oraz parkiem przy basenach.

Z końcem ubiegłego roku władze miasta poinformowały, że w roku 2022 Miejski Klub Sportowy Avia będzie zarządcą miejskich obiektów sportowych. Wzorem lat ubiegłych nie ogłaszano na to zadanie przetargu, a skorzystano z możliwości zlecenia tych zadań z tzw. „wolnej ręki”.

Jak podkreślają urzędnicy, to dobre rozwiązanie zarówno z punktu widzenia organizacyjnego jak i finansowego, tym bardziej, że spółka dobrze wywiązuje się z powierzanych jej rokrocznie zadań.

Najwięcej, bo około 2,23 mln złotych miasto zapłaci spółce za prowadzenie i utrzymanie kompleksu basenów Park Avia. Zarządzenie, utrzymanie i prowadzenie stadionu kosztować ma ok. 410 tys. zł, a kortów ok. 105 tys. zł. Ostatnia część umowy dotyczy prowadzenia i utrzymania Zielonego LOF-u, czyli parku, który sąsiaduje z basenami. To zadanie oszacowano w umowie na 144 tys. zł (wszystkie kwoty podane netto).

Wg szacunków łącznie utrzymanie wszystkich tych obiektów w 2022 r. kosztować będzie miejski budżet ok. 2,89 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here