Spotkanie biznesmenów

W restauracji „Imbryk” spotkali się chełmscy przedsiębiorcy. To było pierwsze w tym roku spotkanie Regionalnego Przedstawicielstwa Lubelskiego Klubu Biznesu w Chełmie.

Cykliczne spotkania członków i sympatyków Regionalnego Przedstawicielstwa LKB w Chełmie to już tradycja. W ubiegłą środę około trzydziestu chełmskich przedsiębiorców gościło w restauracji „Imbryk cafe & lunch”. Jednym z punktów spotkania była prelekcja pod nazwą „Fundusze inwestycyjne jako element zarządzania płynnością”, zaprezentowana przez Roberta Szwajkę – dyrektora sprzedaży firmy Tfi Investors.

Wystąpienie Marcina Czarnackiego z Parku Naukowo-Technologicznego Energia przybliżyło zebranym informacje na temat tzw. start-upów i sposobów otrzymania dotacji na ich rozwój. W spotkaniu uczestniczył m.in. Artur Juszczak, zastępca prezydenta Chełma, który odebrał z rąk prezes LKB list gratulacyjny. Wiceprezydent wysłuchał uwag i sugestii chełmskich przedsiębiorców.

Dotyczyły one m.in. ustalenia wspólnej, dorocznej konferencji promującej chełmską przedsiębiorczość i miasto Chełm, np. w formie spotkań z przedstawicielami miast partnerskich Chełma, których celem byłoby nawiązanie z nimi współpracy gospodarczej. Chełmscy przedsiębiorcy zwracają też uwagę na potrzebę rozwoju turystyki oraz postulują o powołanie Rady Rozwoju Gospodarczego Miasta przy prezydencie Chełma.

Wiceprezydent Juszczak zadeklarował pomoc w realizacji wymienionych postulatów. Goście mogli skosztować nowości w karcie Imbryka. Kolejne spotkanie zaplanowali na przełom marca/kwietnia.

Przedstawicielstwo LKB w Chełmie powstało w 2012 r. w celu pomocy i promowania chełmskich przedsiębiorstw. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here