Sprawa pijanej owiana tajemnicą

Mimo kilku prób nikt nie chciał nam potwierdzić, czy artykuł o pijanej kobiecie za kółkiem, awanturującej się z policjantami, rzeczywiście dotyczy jednej z pracownic Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie. – Nie mamy informacji o takim zajściu – mówi Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie.

Przypomnijmy. Tydzień temu poinformowani anonimowym smsem napisaliśmy artykuł o pijanej kobiecie, która jechała samochodem, a gdy została zatrzymana, miała być agresywna wobec funkcjonariuszy. Ponoć rzecz dotyczyła pracownicy Urzędu Skarbowego w Krasnymstawie. Ani z Martą Szpakowską, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie, ani z Markiem Woźnicą, naczelnikiem US w Krasnymstawie, nie udało się nam wówczas porozmawiać. Niestety. Ani Szpakowska ani Woźnica nie mieli też za wiele do powiedzenia już po ukazaniu się tekstu „Promile u pracownicy skarbówki?”.

– Nie mamy żadnej oficjalnej informacji z policji czy prokuratury, by opisany przypadek dotyczył pracownika urzędu skarbowego w Krasnymstawie. Nie chcemy nikogo skrzywdzić, więc się na ten temat nie wypowiadamy – skomentowała rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie. – Nic mi nie wiadomo na ten temat – powiedział z kolei naczelnik Woźnica. Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji, potwierdził jedynie, że 1 czerwca do komendy dotarła informacja o pijanej kobiecie jadącej samochodem. – Kobieta ta została zatrzymana, miała 1,3 promila alkoholu w organizmie. Nie udzielamy jednak żadnych informacji na temat tego gdzie jest ona zatrudniona, ani czym się zajmuje – powiedział nam Wasilewski. (ik)