Sprawca z promilami

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi sprawcy kolizji, do której doszło w ubiegłym tygodniu na ul. Kosynierów w Świdniku. Mieszkaniec gminy Mełgiew cofając, wjechał w inny samochód, przeprosił poszkodowanego i jakby nigdy nic odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był nietrzeźwy.


W ubiegły czwartek, 25 czerwca, przed godz. 15 świdniccy policjanci dostali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Kosynierów. – Mundurowi ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault podczas wykonywania manewru cofania najechał na pojazd również marki Renault. Następnie wysiadł z pojazdu, przeprosił pokrzywdzonego, wsiadł do samochodu i odjechał. Pokrzywdzony odniósł wrażenie, że kierowca może być nietrzeźwy. O wszystkim powiadomił policję – mówi asp. Elwira Domaradzka, rzecznik komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Sprawca kolizji daleko nie dojechał. Funkcjonariusze świdnickiej drogówki zatrzymali go we Franciszkowie. Okazało się, że kierowca to 60-letni mieszkaniec gminy Mełgiew. W chwili zatrzymania miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here