Sprawne światła mogą uratować życie

W okresie jesienno-zimowym dbałość o regulację świateł w autach nabiera szczególnego znaczenia. – Prawidłowe oświetlenie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – podkreśla Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

– Sześć stacji diagnostycznych z powiatu krasnostawskiego przeprowadzi nieodpłatną usługę związaną z regulacją świateł w pojazdach. Jest to związane z ogólnopolską akcją Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników na stan oświetlenia w ich pojazdach, szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym – mówi rzecznik krasnostawskiej policji. Policja podkreśla, że prawidłowe działanie świateł pojazdu, a także ich właściwe ustawienie, mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dlatego też w dniach 24 października oraz 7 i 21 listopada roku będzie można nieodpłatnie sprawdzić oświetlenie w naszych samochodach w niżej wymienionych stacjach kontroli pojazdów na terenie naszego powiatu: Car-Gaz I s.c. – Wólka Orłowska 65, w godzinach 7.00-16.00, Smyk s.c. – ulica Grobla 29 Krasnystaw, w godz. 7.00-15.00, ASMOT Krasnystaw – Zakręcie 2H, w godz. 7.00-14.00, ASMOT Fajsławice – Fajsławice 108, w godz. 7:00-13:00, Autoviva – ul. Przemysłowa 7, Krasnystaw, w godz. 7:00-15:00, Speed Car, Żółkiew – Kolonia 104, w godz. 8:00 – 15:00. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here