Sprzątali i rywalizowali

W sobotę (30 kwietnia) na Jeziorze Białym rozegrano pierwsze tegoroczne zawody w kole PZW Sum. 28 zawodników walczyło o Puchar Prezesa Koła.

Zgłaszali głównie płotki i wzdręgi. Najskuteczniejszym wędkarzem tego dnia okazał się Kazimierz Daniel, na drugim miejscu uplasował się Piotr Borkowski zaś trzecie miejsce zajął Jerzy Wróblewski. Zanim zawodnicy rozeszli się na stanowiska, w ramach Tygodnia Czystości Wód uprzątnęli śmieci z brzegów. Koło Sum było jedynym kołem okręgu chełmskiego, które przystąpiło też do ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek i jezior Operacja Czysta Rzeka. Dzięki ich czynowi społecznemu na wysypisko trafiło dziewiętnaście 120-litrowych worków wypełnionych odpadami.

Chełm Miasto też sprzątało

W sobotę (23 kwietnia) w ramach Tygodnia Czystości Wód wędkarze z koła PZW Chełm Miasto uporządkowali teren wokół zbiornika w Stańkowie. W pracach wzięło udział dziesięciu ochotników, którzy zebrali trzynaście 120-litrowych worków odpadów. – Wśród przeróżnych śmieci było dużo tych pozostawionych przez wędkarzy – mówi Andrzej Kłosowicz, prezes koła. – Wiele z nich wrzucono w gęste zarośla, co bardzo utrudniło ich zbieranie. Apelujemy do wszystkich wędkarzy łowiących na tym zbiorniku o zabieranie śmieci ze sobą, bo o wiele przyjemniej jest wędkować na czystym zbiorniku – dodaje prezes.

Wodnik zaprasza do Husynnego

Zarząd koła PZW Wodnik serdecznie zaprasza swoich członków na zawody spinningowe, które odbędą się w niedzielę, 15 maja na Bugu w miejscowości Husynne. Zbiórka zawodników o godz. 7 przy tzw. przerwańcu. Zapisy w sklepie wędkarskim Wodnik do 12 maja. Udział w zawodach możliwy po wpłaceniu kaucji zawodniczej w wysokości 20 zł.

Sum zaprasza na zawody

Zarząd koła PZW Sum informuje, że w niedzielę, 15 marca, na zbiorniku Niwa w Sawinie odbędą się Mistrzostwa Koła Juniorów, Kadetów, Kobiet i Seniorów w dyscyplinie spławikowej. Zbiórka zawodników na miejscu o godz. 6:30. Zapisy do 11 maja pod numerem 517 115 245 i w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm (Lwowska 59). Wpisowe wynosi 10 zł od zawodnika.

Chełm Miasto otwiera sezon

Zarząd Koła PZW Chełm Miasto zaprasza swoich wędkarzy na Otwarcie Sezonu Roku 2022 – 15 maja na zbiorniku Stańków. Zawody zostaną rozegrane w dwóch kategoriach: mistrzowskiej spinningowej oraz towarzyskiej dowolnej (grunt, spławik lub na żywca). Zbiórka o godz. 6:00 na parkingu od strony wsi Stańków. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here