Sprzątanie Gorzkowa

W ramach Światowego Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, w Gorzkowie zorganizowano sprzątanie terenów wśród dróg znajdujących się w gminie. Ilość śmieci przerosła, niestety, oczekiwania organizatorów akcji.

Centrum Społeczno-Kulturalne i Gminna Biblioteka w Gorzkowie po raz pierwszy zorganizowały w tym roku akcję „Sprzątania świata”. Główną jej inicjatorką była Monika Błędkowska, która zachęciła mieszkańców gminy do aktywnego udziału w zbieraniu śmieci. W przedsięwzięciu uczestniczyli m.in. mieszkańcy Chorupnika na czele z panią sołtys i tamtejszym KGW. – Zebrali oni wspólnie śmieci wokół drogi wojewódzkiej, a także przy drogach bocznych znajdujących się w Chorupniku.

Ponieważ do akcji włączyły się osoby pracujące mieszkańcy sprzątali swoją miejscowość dzień wcześniej – mówi M. Błędkowska. Drugą grupą sprzątających były panie z Zespołu Kulinarnego, działającego przy CSK, do których przyłączyła się mieszkanka gminy Bakuna Bat-Oyun. – Grupa ta posprzątała odcinek drogi Orchowiec – Gorzków. Ilość śmieci, która znajdowała się w rowach, była zaskakująca. Samochód skierowany przez pana wójta musiał kilkakrotnie je zbierać. Byłoby wspaniale, gdyby mieszkańcy gminy i przejezdni docenili pracę sprzątających i nie wyrzucali śmieci do przydrożnych rowów i lasów – zauważa organizatorka akcji. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here