Srebrne medale dla Szymonowicza i Lewandowskiego

Dwa srebrne medale wywalczyli reprezentanci Cementu Gryfa Chełm w rozgrywanych w Radomiu Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Na drugim stopniu podium stanęli Piotr Lewandowski (72 kg) i Szymon Szymonowicz (87 kg).

Lewandowski w pierwszej walce, przed czasem pokonał Bartosza Szafraniaka z Granicy Gdańsk. W kolejnej zwyciężył Konrada Makowskiego z Olimpijczyka Radom 9:1, choć po 1. rundzie przegrywał 0:1. W walce finałowej nasz zapaśnik musiał uznać wyższość Gevorga Sahakyana z GKS Cartusia Kartuzy, medalisty Mistrzostw Świata i Europy.

Szymonowicz rozpoczął turniej od pewnej wygranej z Mikołajem Dereniem z Zagłębia Wałbrzych. W drugiej walce zdecydowanie pokonał Filipa Kazimierczaka RCSZ Olimpijczyk Radom. W finale przegrał 0:3 ze starszym kolegą z kadry Polski, reprezentantem gospodarzy, brązowym medalistą Mistrzostw Świata Seniorów Arkadiuszem Kułynyczowem.

Blisko zdobycia brązowego medalu był najmłodszy w chełmskiej ekipie,18-letni  junior Hubert Sidoruk. Walcząc bez respektu przed starszymi zawodnikami odniósł w kat. 67 kg dwa zwycięstwa – z Gorem Hovsepyanem z Granicy Gdańsk i Marcinem Sztanderskim z AKS Piotrków Trybunalski. W walce o podium i brązowy medal uległ jednak aktualnemu brązowemu medaliście Mistrzostw Świata, reprezentantowi Gruzji Diego Chkhikvadze.

W klasyfikacji drużynowej Cement Gryf Chełm w gronie 19. ekip zajął z 63 punktami siódme miejsce. Wygrała reprezentacja Gruzji przed Olimpijczykiem Radom i AZS AWF Warszawa. (bas)