Srebro Dragona

Na początku czerwca młodzi chełmscy strzelcy brali udział w ogólnopolskich mistrzostwach LOK juniorów młodszych i młodzików w strzelectwie sportowym. Dragon Chełm zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.


W dniach 1-2 czerwca w Tarnowie rozegrane zostały drugie pod względem wielkości ogólnopolskie zawody w strzelectwie sportowym dla juniorów młodszych i młodzików. Od lat wpisują się one w schemat przygotowań przed finałem ogólnopolskiej olimpiady młodzieży i mistrzostwami strefowymi dla młodzików.

Potocznie określane są jako mistrzostwa Polski LOK. W tej edycji w imprezie udział wzięło ponad 100 młodych zawodników z 21 klubów sportowych z terenu całego kraju. Reprezentacja chełmskiego Dragona dzięki wynikom uzyskanym przez m.in. Martynę Pastuszak (rekord życiowym w karabinie trzy postawy), Ninę Mioduchowską, Jakuba Krzeszczyka (rekord życiowy w trzech postawach) i Zuzannę Kaniewską zdołała wywalczyć puchar za drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Indywidualnie w kategorii juniorów młodszych wykazali dobrą postawę Hubert Kaniewski – 4 miejsce w karabinie pneumatycznym, Kacper Zawistowski – również czwarte, ale w karabinie trzy postawy. Wśród młodzików Jakub Krzeszczyk jako najwyższą lokatę uzyskał 6 miejsce w karabinie trzy postawy.

Medalistą w trzech postawach młodzików został natomiast Bartosz Kaczorowski. Jednak najlepiej spisał się Miłosz Drozda. Zdobył złote medale w każdej konkurencji juniorów młodszych, w której startował: w karabinie pneumatycznym, karabinie sportowym leżąc oraz w trzech postawach. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here