Srebro i brąz w Pucharze Polski

Z dwoma medalami wrócili zapaśnicy Cementu Gryf Chełm z zawodów Pucharu Polski, które odbyły się w Radomiu. Po srebro sięgnął Piotr Lewandowski, natomiast brązowy krążek wywalczył Igor Shepetun.

Walczący w kategorii do 67 kg 19-letni Piotr Lewandowski na matach w Radomiu stoczył trzy walki. W pierwszej pokonał Mateusza Kaczora z Zagłębia Wałbrzych. W drugiej wyższość zawodnika Cementu Gryf Chełm musiał uznać Łukasz Socha z AKS Piotrków Trybunalski.

W finałowym pojedynku Lewandowski przegrał z Kamilem Czarneckim z Unii Racibórz. W tej samej kategorii wagowej walczył inny chełmianin, Michał Biskupski, ubiegłoroczny wicemistrz Polski młodzieżowców. Podopieczny trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba wygrał tylko jedną walkę z Bartoszem Szafraniakiem z Granicy Gdańsk. Przegrana z Kacperem Gajdą z AKS Piotrków zamknęła przed Michałem drogę do strefy medalowej. Ostatecznie Biskupski zakończył zmagania na siódmej pozycji.

W kategorii wagowej do 97 kg dobrze spisał się inny zapaśnik Cementu Gryf Chełm, Igor Shepetun, który zdobył brązowy medal. W pierwszym pojedynku 20-latek z Chełma pokonał Maksyma Fedorenko z Sobieskiego Poznań. W drugim zmierzył się ze swoim byłym kolegą klubowym, Patrykiem Kamińskim, reprezentującym AZS AWF Warszawa. Kamiński okazał się lepszy i to on awansował do finału, a Shepetunowi przyszło walczyć o brąz.

W pojedynku o trzecie miejsce Igor pokonał Chingiza Samadova ze Śląska Wrocław. Kamiński natomiast ostatecznie musiał zadowolić się srebrnym medalem, przegrywając finał z Piotrem Chudzikiem z Olimpijczyka Radom. Drużynowo Cement Gryf Chełm zajął siódme miejsce, zdobywając 53 pkt. Zwyciężyli gospodarze – zawodnicy Olimpijczyka Radom, którzy uzyskali 196 pkt. (r)