Srebro i złoto chełmskich sztafet

Z jednym złotym i jednym srebrnym medalem z mistrzostw Polski w wielobojach i sztafetach w lekkoatletyce wrócili reprezentanci Agrosu Chełm. Srebro wywalczyła żeńska sztafeta na dystansie 4×200 metrów, a złoto sztafeta mieszana w biegu na 4×400 m.

Najpierw po srebro w biegu na 4×200 metrów sięgnęła sztafeta żeńska w składzie: Paulina Zielińska, Izabela Jastrząb, Sylwia Ciupek i Agata Wasiluk. Chełmska drużyna uzyskała czas 1:39.72 i złoty medal z zawodniczkami z AZS AWF Warszawa przegrała o prawie 2 sekundy. Trzecia na mecie była sztafeta z SKLA Sopot, która do chełmskich zawodniczek straciła ponad 3 sekundy.

Złoty medal natomiast w biegu mieszanym 4×400 metrów zdobyła sztafeta w składzie: Agata Wasiluk, Łukasz Bańka, Paulina Zielińska i Remigiusz Zuzula. Reprezentanci Agrosu uzyskali czas 3:38.80 zdominowali przeciwników, wyprzedzając o ponad 5 sekund drugą na mecie sztafetę z AKL Ursynów Warszawa i aż o blisko 14 sekund drużynę z UKS Czwórka Żory.(r)