Srebro zapaśnika z Krasnegostawu

Kamil Sykuła, zapaśnik LMKS Krasnystaw, zdobył srebrny medal podczas ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, która odbyła się w Lidzbarku Warmińskim.

W Lidzbarku Warmińskim w pierwszej połowie maja odbywała się ogólnopolska olimpiada młodzieży w zapasach w stylu wolnym, będąca jednocześnie mistrzostwami Polski 15-17 latków. Ogromy sukces odniósł na imprezie Kamil Sykuła – reprezentant LMKS Krasnystaw, który wygrywając wszystkie swoje walki, dopiero w finale po zaciętym pojedynku uległ zawodnikowi z Teresina. Tym samym krasnostawianin wywalczył srebro w kat. do 76 kg. Na tegorocznej OOM LMKS Krasnystaw reprezentowało jeszcze sześciu zawodników i choć medali nie zdobyli, sam ich udział w imprezie rangi ogólnopolskiej, poprzedzonej turniejami eliminacyjnymi, należy uznać za sukces.
Na zdjęciu z zawodów z Lidzbarku Warmińskim od lewej stoją: Miłosz Luchowski, Krystian Knap, trener Adam Swatek, Kamil Sykuła, Adrian Bielecki, Ernest Kopeć, Marcin Kawęcki i Maciek Smyk. (k)