Środkowa do poprawy

– Zapadająca się kostka brukowa, tworzące się w zagłębianiach kałuże i pofałdowane krawężniki – tak zaledwie pod trzech latach od remontu wygląda ulica Środkowa – wskazują świdniczanie.


Przebudowa ulic Środkowej i Kilińskiego odbywała się etapami, a każdy z nich realizował inny wykonawca. Najpierw w 2015 roku Zakład Usług Sanitarnych Andrzej Kapica wykonał kanalizację, rok później firma BIPO-BUD s.c. Aleksander Bielak, Leszek Paluch wymieniła nawierzchnię i chodniki, a na koniec, we wrześniu 2016 roku, wybudowany został parking.

– Minęło dwa i pół roku, a na ul. Środkowej pomiędzy parkingiem a ulicą zapadła się kostka brukowa, w zagłębieniach stoi woda, do tego pokrzywiły się krawężniki – poinformował nas jeden z mieszkańców Świdnika. – Jeśli to wykonawcy coś spartaczyli, to miasto powinno ich wezwać do naprawy, bo chyba inwestycje drogowe są objęte kilkuletnią gwarancją czy rękojmią. W każdym bądź razie wypadałoby to naprawić.

W ratuszu zapewniono nas, że zainteresują się sprawą, ale tego, czy inwestycja jest dalej na gwarancji, nie udało się nam ustalić.

– W najbliższym czasie na ul. Środkowej zostanie przeprowadzona wizja lokalna. Jeśli usterki będą wymagały naprawy, na pewno zostaną one przeprowadzone – mówi Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świdnik. JN